آموزش و ویزیت رایگان

یکی از اهداف باشگاه های سلامت نوجوانان، آگاه سازی نوجوانان و خانواده ها در جهت سلامت هرچه بیشتر بوده و آموزش پیشگیری از بیماری ها از روشهای دستیابی به این مهم است؛ به همین منظور باشگاه سلامت نوجوانان خرم آباد با کمک کارشناسان فعال و داوطلب خود در مراکز و پایگاه های مختلف شهر به آموزش و نیازمند یابی می پردازد. در پاییز سال 98 اجرای این برنامه ها در منطقه ی فلک الدین و با کمک پایگاه خدمات اجتماعی مهر امکان پذیر شد.

متن کامل خبر


تست تشخیص سریع اچ‌آی‌وی

یکی از رسالت های باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد،  انجام تست تشخیص سریع اچ آی وی درجهت پیشگیری از اچ آی وی می باشد در راستای این هدف، در تاریخ 1398/05/22 باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد اقدام به انجام تست تشخیص سریع اچ آی وی در محل پارک بانوان، نمود .

متن کامل خبر


حضور غرفه ی هنرهای دستی باشگاه سلامت نوجوانان در نمایشگاه مرکز فنی وحرفه ای خرم آباد

  به مناسبت روز کارآفرینی و مهارت های فنی و حرفه ای، در تاریخ پنجم مرداد ماه سال 1398، باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد، در جهت ارتقا و توسعه ی توانمندی های مهارتی جامعه ی هدف و استفاده از ظرفیت های موجود، با همکاری اداره ی کل فنی و حرفه ای استان لرستان، با حضور در غرفه مخصوص به خود، در محل نمایشگاه واقع در مرکز فنی و وحرفه ای شماره‌ی 2 بانوان خرم‌آباد، در کنار سایر غرفه های هنرهای دستی، میزبان عموم مردم شهر، نماینده ی مجلس شورای اسلامی، رییس شورای شهر و رییس دفتر بانوان استانداری بود.

متن کامل خبر


جشن روز دختر

زنان به عنوان یکی از اجزای اصلی بافت و شیرازه ی یک جامعه و فرهنگ عمومی کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند، لذا سلامتی و توانمندی آنان در صحنه ها و ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی ضروری است. به همین علت، در تقویم ایران اسلامی نیز زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) به نام روز دختر نام گذاری شده است تا یادآوری باشد برای گرامیداشت این مقام و ترویج تعالیم و آموزش های لازم برای بهبود وضعیت دختران و توانمندی آنان در مقابل موانع و چالش های پیش روی انان در جامعه.

متن کامل خبر


آموزش مهارت پیشگیری از ابتلاء به بیماری اچ آی وی/ایدز

ابتلا به بیماری اچ آی وی به عنوان یک احتمال موجود، تمام گروه های سنی و جنسی را در برمی گیرد. در این میان یکی از گروه های مهمی که لازم است به دلیل قرار گرفتن در دوره ای که سرآغاز ورود به جامعه و برقراری ارتباطات اجتماعی محسوب می شود مورد آموزش قرار گیرد، گروه نوجوانان و جوانان می باشد. نوجوانان و جوانان می بایست در رابطه بابیماری اچ آی وی/ایدز، راه های انتقال، روش های پیشگیری، تشخیص و درمان این بیماری مورد آموزش قرار گیرند.

متن کامل خبر


تست تشخیص اچ آی وی

بیماری اچ آی وی به عنوان یک بیماری ویروسی و عفونی شناخته می شود که در صورت عدم کنترل و درمان در افراد مبتلا می تواند سیستم ایمنی فرد را تضعیف نموده و با رسیدن به مرحله ی ایدز بیمار را از پای درآورد. بنابراین، افراد در معرض این بیماری باید با انجام تست های تشخیصی لازم مورد شناسایی و سپس در مسیر درمان کنترلی قرار گیرند. در همین راستا در تاریخ 98/3/18 کادر فنی باشگاه سلامت نوجوانان خرم آباد با استقرار در منطقه ی شقایق، از متقاضیان انجام این آزمایش، تست تشخیص سریع اچ آی وی را به عمل آوردند.

متن کامل خبر


تست تشخیص سریع اچ‌آی‌وی

اچ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آی‌وی یک بیماری عفونی است که از طریق خون و مایعات جنسی انتقال می یابد؛ یکی از اراه های پیشگیری از آن، علاوه بر مراقبت در مقابل خون و مایعات آلوده، انجام تست تشخیص سریع اچ‌آی‌وی به منظور اطمینان از سلامتی است.

باشگاه سلامت نوجوانان در راستای همین هدف، مطابق برنامه ریزی بلند مدت خود در زمینه ی پیشگیری از اچ‌آی‌وی/ایدز، در تاریخ هفدهم خردادماه سال نود و هشت، اقدام به انجام تست تشخیص سریع اچ‌آی‌وی در منطقه مطهری نمود. طی این برنامه تست تشخیصی برای تعدادی از متقاضیان، انجام گرفت.

متن کامل خبر


آموزش پیشگیری از ابتلاء به اچ آی وی

باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد در راستای تحقق اهداف واحد کنترل بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان و به طور خاص در جهت هدف پیشگیری از ابتلاء به بیماری عفونی اچ آی وی ، در دی ماه و بهمن ماه سال 97 آموزش های لازم در ارتباط با مهارت پیشگیری از ابتلاء به بیماری اچ آی وی/ ایدز را به 350 نفر از دانش آموزان دختر در حال تحصیل در دبیرستان های نرگش ، هاجر و ایران ارائه نمود . 

متن کامل خبر


آغاز دومین سال فعالیت باشگاه سلامت نوجوانان

باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد، که به عنوان موسسه ای آموزشی، مشاوره ای و فرهنگی در دی ماه سال 96، تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی لرستان شروع به فعالیت نمود، در دی ماه سال 97، یک سال موفقیت خود را در ارائه ی خدمت، با حضور نوجوانان، جشن گرفت.

متن کامل خبر


آموزش مهارت پیشگیری از ابتلاء به اچ آی وی

کارشناسان بهداشت و روان باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد در پی اهیت بحث آموزش مهارت های زندگی و کنترل شیوع بیماری های عفونی و واگیر مانند اچ آی وی ، در دی ماه و آذر ماه سال آذری با برگزاری جلسات آموزشی ، مهارت پیشگیری از ابتلاء به اچ آی وی/ایدز را به حدود 150 نفر از دانش آموزان در حال تحصیل در دبیرستان های 22 بهمن و فدک ارائه نمودند . 

متن کامل خبر


صفحه‌ها

با ما در ارتباط باشید