کانکس باشگاه سلامت نوجوانان آماده ی ارائه خدمات سیاری به نوجوانان دختر شهرستان خرم آباد شد.

باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد، در شرایط موجود، بخشی از خدمات خود را به صورت سیاری و در کانکس باشگاه سلامت نوجوانان، به گروه هدف ارائه می دهد. تمرکز این کانکس بر مناطق حاشیه ایست که با فاصله بیشتری از مرکز باشگاه سلامت قرار دارند و نوجوانان منطقه به سختی به باشگاه سلامت دسترسی دارند.

متن کامل خبر


باشگاه سلامت در دوران قرنطینه

این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تغییر شرایط ، زندگی اکثر مردم تحت تاثیر قرار گرفته است. تغییر شرایط جامعه که به دنبال قرنطینه ی اجباری پیش آمده و موقعیت افراد رادر هر سن و وضعیتی تحت تاثیر قرار داده است، موجب ایجاد موقعیت های متفاوت با قبل و تغییر در سبک زندگی افراد شده است. خانواده ها به عنوان رکن اصلی اجتماع، بیشترین تاثیر را از شرایط جدید پذیرفته اند(شرایط اقتصادی، حضور حداکثری افراد خانواده در کنار هم، تحصیلات مجازی فرزندان و... ). همین امر تبعاتی را که ممکن است بسیار طولانی مدت هم باشند، به دنبال خواهد داشت.

متن کامل خبر


آموزش پیشگیری از کرونا در باشگاه سلامت

باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد در روز پنجشنبه مورخ 98/11/17 آموزش پیشگیری از بیماری کرونا را توسط کارشناس دانشگاه علوم پزشکی به دختران نوجوان ارائه نمود. ویروس کرونا به همان شیوه ای عمل می کند که ویروس های سرماخوردگی عمل می کنند. کرونا باعث ایجاد عفونت در بینی ، سینوس ها و دستگاه تنفسی فوقانی می شود، بیشتر ویروس های کرونا خطرناک نیستند اما برخی از انواع آنها خطرناک هستند، از طریق سرفه و عطسه، یا دست زدن به دست یا صورت فرد آلوده یا لمس کردن چیز هایی که افراد آلوده به آنها دست زده اند، انتقال می یابد.

متن کامل خبر


هم اندیشی نوجوانان باشگاه سلامت دختران خرم آباد

باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد در راستای برنامه های خود  به صورت دوره ای جلساتی در قالب هم اندیشی با نوجوانان تحت پوشش برگزار می کند،  در این جلسات نوجوانان ایده ها ، نظرات وانتقادهایشان را  با مسئولین باشگاه مطرح می نمایند.

متن کامل خبر


آموزش و ویزیت رایگان

یکی از اهداف باشگاه های سلامت نوجوانان، آگاه سازی نوجوانان و خانواده ها در جهت سلامت هرچه بیشتر بوده و آموزش پیشگیری از بیماری ها از روشهای دستیابی به این مهم است؛ به همین منظور باشگاه سلامت نوجوانان خرم آباد با کمک کارشناسان فعال و داوطلب خود در مراکز و پایگاه های مختلف شهر به آموزش و نیازمند یابی می پردازد. در پاییز سال 98 اجرای این برنامه ها در منطقه ی فلک الدین و با کمک پایگاه خدمات اجتماعی مهر امکان پذیر شد.

متن کامل خبر


تست تشخیص سریع اچ‌آی‌وی

یکی از رسالت های باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد،  انجام تست تشخیص سریع اچ آی وی درجهت پیشگیری از اچ آی وی می باشد در راستای این هدف، در تاریخ 1398/05/22 باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد اقدام به انجام تست تشخیص سریع اچ آی وی در محل پارک بانوان، نمود .

متن کامل خبر


حضور غرفه ی هنرهای دستی باشگاه سلامت نوجوانان در نمایشگاه مرکز فنی وحرفه ای خرم آباد

  به مناسبت روز کارآفرینی و مهارت های فنی و حرفه ای، در تاریخ پنجم مرداد ماه سال 1398، باشگاه سلامت نوجوانان دختر خرم آباد، در جهت ارتقا و توسعه ی توانمندی های مهارتی جامعه ی هدف و استفاده از ظرفیت های موجود، با همکاری اداره ی کل فنی و حرفه ای استان لرستان، با حضور در غرفه مخصوص به خود، در محل نمایشگاه واقع در مرکز فنی و وحرفه ای شماره‌ی 2 بانوان خرم‌آباد، در کنار سایر غرفه های هنرهای دستی، میزبان عموم مردم شهر، نماینده ی مجلس شورای اسلامی، رییس شورای شهر و رییس دفتر بانوان استانداری بود.

متن کامل خبر


جشن روز دختر

زنان به عنوان یکی از اجزای اصلی بافت و شیرازه ی یک جامعه و فرهنگ عمومی کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند، لذا سلامتی و توانمندی آنان در صحنه ها و ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی ضروری است. به همین علت، در تقویم ایران اسلامی نیز زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) به نام روز دختر نام گذاری شده است تا یادآوری باشد برای گرامیداشت این مقام و ترویج تعالیم و آموزش های لازم برای بهبود وضعیت دختران و توانمندی آنان در مقابل موانع و چالش های پیش روی انان در جامعه.

متن کامل خبر


آموزش مهارت پیشگیری از ابتلاء به بیماری اچ آی وی/ایدز

ابتلا به بیماری اچ آی وی به عنوان یک احتمال موجود، تمام گروه های سنی و جنسی را در برمی گیرد. در این میان یکی از گروه های مهمی که لازم است به دلیل قرار گرفتن در دوره ای که سرآغاز ورود به جامعه و برقراری ارتباطات اجتماعی محسوب می شود مورد آموزش قرار گیرد، گروه نوجوانان و جوانان می باشد. نوجوانان و جوانان می بایست در رابطه بابیماری اچ آی وی/ایدز، راه های انتقال، روش های پیشگیری، تشخیص و درمان این بیماری مورد آموزش قرار گیرند.

متن کامل خبر


تست تشخیص اچ آی وی

بیماری اچ آی وی به عنوان یک بیماری ویروسی و عفونی شناخته می شود که در صورت عدم کنترل و درمان در افراد مبتلا می تواند سیستم ایمنی فرد را تضعیف نموده و با رسیدن به مرحله ی ایدز بیمار را از پای درآورد. بنابراین، افراد در معرض این بیماری باید با انجام تست های تشخیصی لازم مورد شناسایی و سپس در مسیر درمان کنترلی قرار گیرند. در همین راستا در تاریخ 98/3/18 کادر فنی باشگاه سلامت نوجوانان خرم آباد با استقرار در منطقه ی شقایق، از متقاضیان انجام این آزمایش، تست تشخیص سریع اچ آی وی را به عمل آوردند.

متن کامل خبر


صفحه‌ها

با ما در ارتباط باشید